Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samobójstwo po masakrze

31 lipca 1999 | Świat | KD

USA

Szaleniec zabił w Atlancie 12 osób

Samobójstwo po masakrze

Z pistoletem do szkoły, biura i lekarza

Uzbrojony w dwa pistolety mężczyzna zastrzelił w Atlancie, stolicy stanu Georgia, dziewięć osób i ranił dwanaście, a następnie po desperackiej ucieczce w piątek nad ranem czasu polskiego popełnił samobójstwo. Wcześniej 44-letni Mark Barton zamordował żonę i dwójkę dzieci. Kilka lat temu prawdopodobnie zabił pierwszą żonę i teściową.

Barton, z wykształcenia chemik, który ostatnio zajmował się spekulacjami giełdowymi, przyszedł w czwartek po południu do biura maklerskiego firmy All-Tech Investment Group w finansowej dzielnicy Buckhead, przeprowadził krótką rozmowę z kierownikiem biura, po czym wyciągnął pistolety i zaczął strzelać. Najpierw trafił śmiertelnie dwóch szefów firmy i ich sekretarkę, a potem otworzył ogień do około 30 osób siedzących przy komputerach. Zabił pięć osób. Następnie opuścił biuro, przeszedł do innego budynku (w biurowym kompleksie Piedmont Center), gdzie znowu zaczął strzelać. Tym razem jego celem byli ludzie znajdujący się w pomieszczeniu firmy maklerskiej Momentum Securities. Zginęły cztery...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1763

Spis treści
Zamów abonament