Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Minister mógł, ale nie chciał

31 lipca 1999 | Kraj | AS

PFRON

Członkowie Rady Nadzorczej nie odwołani

Minister mógł, ale nie chciał

Szef resortu pracy Longin Komołowski twierdzi, że nie może odwołać członków rady nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, którzy korzystali z preferencyjnych pożyczek z PFRON i do dziś nie oddali pieniędzy. Tłumaczy, że nie zgadza się na to Konfederacja Pracodawców Polskich, która ich desygnowała do rady nadzorczej.

Tyle że zgoda KPP nie jest w tym przypadku do niczego potrzebna, a sama Konfederacja twierdzi, że minister nie zwracał się do niej z tą sprawą.

W "Rzeczpospolitej" z 6 i 7 lipca opisaliśmy sprawę dwóch przedsiębiorców, Zbigniewa Kowalczyka i Narcyza Janasa, którzy - jako pracodawcy osób niepełnosprawnych - korzystali z preferencyjnych pożyczek z PFRON. Na początku czerwca ubiegłego roku - zadłużeni w Funduszu - weszli do jego rady nadzorczej.

Niespełna pięć miesięcy później zarząd PFRON umorzył 450 tys. zł pożyczki Pulsmedowi Kowalczyka. Najwyższa Izba Kontroli uważa, że PFRON naruszył przepisy, a umorzenie było "niecelowe i prowadzące do niegospodarności".

Z kolei spółka Amplus, której współwłaścicielem był Narcyz Janas, jest winna Funduszowi ponad 825 tysięcy złotych. - Wyszedłem z tej spółki, zanim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1763

Spis treści
Zamów abonament