Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Świąteczne nastroje i niskie obroty

24 grudnia 2001 | Ekonomia | TŚ

Giełdy Europa Środkowa i Wschodnia

Świąteczne nastroje i niskie obroty

Spadek obrotów i związane z końcem roku ostatnie porządki w portfelach akcji zdominowały ubiegłotygodniowe sesje na giełdach w regionie. Jedynie w Moskwie indeks wyraźnie poszedł w górę.

Budapeszt

Tuż przed otwarciem węgierskiego rynku telekomunikacyjnego na pełną konkurencję Matav, węgierski operator narodowy, podpisał umowę z Vivendi Telecom Hungary, która pozwoli klientom korporacyjnym Matavu wybierać, z usług której z dwóch firm chcą korzystać w połączeniach międzymiastowych i międzynarodowych. Rynek dobrze przyjął tę wiadomość i kurs Matav poszedł w górę.

Na budapeszteńskiej giełdzie zagraniczni inwestorzy wykorzystywali ostatnie sesje w roku do window dressing, czyli związanej z końcem roku przebudowy portfeli tak, aby znajdowały się w nich akcje najatrakcyjniejszych spółek. Część zachodnich graczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament