Jak zapakować, żeby zapłacić najmniej
Nie opłaca się w papier i ciężkie pudło
Jak zapakować, żeby zapłacić najmniej
ZOFIA JÓŹWIAK
Już na początku przyszłego roku wielu przedsiębiorców będzie musiało spełnić obowiązki wynikające z ustaw o opłacie produktowej i depozytowej oraz o opakowaniach. A wszystko to z powodu nowej opłaty produktowej. Warto więc już dziś zastanowić się, jak zapłacić najmniej.
Przypomnijmy, że przedsiębiorcy, którzy w dniu wejścia w życie ustawy będą wprowadzali na rynek produkty w opakowaniach, będą musieli zgłosić to do końca stycznia marszałkowi województwa. Wynika to z art. 44 ust. 1 ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej.
I tu uwaga! Jak potwierdził podczas niedawnego seminarium w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Opakowań (COBRO) dyr. Marek Sobiecki z Ministerstwa Środowiska, za producentów towarów w opakowaniach uznawani będą też niektórzy usługodawcy, np. prowadzący bary szybkiej obsługi wydające posiłki w opakowaniach jednorazowego użytku.
Zgodnie z ustawą o opłacie produktowej przedsiębiorcą wprowadzającym na krajowy rynek produkty w opakowaniach jest także sklep o powierzchni handlowej przekraczającej 500 mkw., w którym sprzedaje się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta