Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak zapakować, żeby zapłacić najmniej

24 grudnia 2001 | Dobra firma | ZJ
źródło: Nieznane

OPAKOWANIA W FIRMIE

Nie opłaca się w papier i ciężkie pudło

Jak zapakować, żeby zapłacić najmniej

ZOFIA JÓŹWIAK

Już na początku przyszłego roku wielu przedsiębiorców będzie musiało spełnić obowiązki wynikające z ustaw o opłacie produktowej i depozytowej oraz o opakowaniach. A wszystko to z powodu nowej opłaty produktowej. Warto więc już dziś zastanowić się, jak zapłacić najmniej.

Przypomnijmy, że przedsiębiorcy, którzy w dniu wejścia w życie ustawy będą wprowadzali na rynek produkty w opakowaniach, będą musieli zgłosić to do końca stycznia marszałkowi województwa. Wynika to z art. 44 ust. 1 ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej.

I tu uwaga! Jak potwierdził podczas niedawnego seminarium w Centralnym Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Opakowań (COBRO) dyr. Marek Sobiecki z Ministerstwa Środowiska, za producentów towarów w opakowaniach uznawani będą też niektórzy usługodawcy, np. prowadzący bary szybkiej obsługi wydające posiłki w opakowaniach jednorazowego użytku.

Zgodnie z ustawą o opłacie produktowej przedsiębiorcą wprowadzającym na krajowy rynek produkty w opakowaniach jest także sklep o powierzchni handlowej przekraczającej 500 mkw., w którym sprzedaje się...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament