Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepszy niż gorący kubek

24 grudnia 2001 | Raporty | MM
źródło: Nieznane

Lepszy niż gorący kubek

ROZMOWA Z KRZYSZTOFEM RUTKOWSKIM: Zacząłem się wypalać

FOT. (C) JACEK MARCZEWSKI/FORUM

MICHAŁ MAJEWSKI

Jego glock, kaliber 9 mm, jest lekki i niezawodny. Detektyw bez trudu trafia z 25 metrów w tarczę ręcznego zegarka. Za jego głowę gangsterzy płacili sto tysięcy dolarów, ale on jest nieuchwytny. W kolorowych pismach nazywają go po prostu: "polski James Bond". Może, jak chcą inni, jest jednak pośmiewiskiem całej branży detektywistycznej, mitomanem, spryciarzem, którego na szczyty popularności wynieśli zaprzyjaźnieni z nim dziennikarze.

W Sejmie ma fotel obok zwalistego posła - restauratora Witaszka, w ostatnim rzędzie, tuż obok wyjścia. Z Klubu Samoobrony poseł Krzysztof Rutkowski wyszedł już po kilku tygodniach. Andrzej Lepper specjalnie go nie zatrzymywał. Wie, że za detektywem ciągną się niejasne historie. Poza tym Rutkowski zdenerwował go jeszcze jednym. Obiecał, że za miejsce na wyborczej liście Samoobrony zapłaci 10 tysięcy złotych. Trafiła kosa na kamień. Lepper nie lubi nie dostawać obiecanych pieniążków, Rutkowski nie znosi płacić.

Skąd Rutkowski wziął się w polityce?

Szukał sobie komitetu wyborczego, został w końcu przedstawiony Lepperowi przez jednego ze znajomych szefa Samoobrony. Lepper zgodził się wciągnąć Rutkowskiego na pierwsze miejsce w Łodzi. Znana twarz,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament