Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Złom na drogach

24 grudnia 2001 | Moje Auto | AJ

Bezpieczeństwo Smutne wyniki akcji "Zadbaj o własne bezpieczeństwo"

Złom na drogach

Wyniki przeprowadzonej w listopadzie akcji "Zadbaj o własne bezpieczeństwo" okazały się zatrważające. Spośród prawie 700 przebadanych samochodów blisko jedna czwarta nie powinna być dopuszczona do ruchu. W tej sytuacji Polska Izba Motoryzacji wystąpiła o wprowadzenie obowiązku badania płyty podłogowej aut powypadkowych i sprowadzanych z zagranicy.

W dniach od 26 listopada do 1 grudnia w 97 stacjach serwisowych na terenie całej Polski można było przeprowadzić bezpłatne badanie samochodu naprawianego po poważnym wypadku lub kupionego z drugiej ręki (np. sprowadzonego z zagranicy). Jak informowaliśmy już w "Rz", akcję pod hasłem "Zadbaj o własne bezpieczeństwo" zorganizowały Polska Izba Motoryzacji i Stowarzyszenie Właścicieli Autoryzowanych Stacji Obsługi.

Badania przeprowadzone na komputerowych stanowiskach diagnostycznych miały na celu wykazanie, czy i w jakim stopniu tzw. punkty kontrolne płyty podłogowej samochodu odchylone są od norm producenta. Niezachowanie tych norm jest bardzo groźne dla bezpieczeństwa, może bowiem spowodować niespodziewaną utratę kontroli nad pojazdem. "Krzywy" samochód po prostu nie trzyma toru...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament