Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Święta nie droższe niż przed rokiem

24 grudnia 2001 | Ekonomia | AS DW
źródło: Nieznane

Wigilijny stół Tyle samo za karpie, mak i bakalie

Święta nie droższe niż przed rokiem

Przygotowanie wigilijnej kolacji i w ogóle świąt Bożego Narodzenia nie powinno kosztować więcej niż przed rokiem. Na zbliżonym poziomie są ceny podstawowych składników do przygotowania 12 tradycyjnych postnych potraw, czyli karpia oraz innych ryb, śledzi, maku, bakalii.

Minimalnie droższe są w tym roku warzywa, tańsze natomiast jabłka i mąka. Nie podrożał drób, który tradycyjnie jada się w polskich domach w pierwszy i drugi dzień świąt.

Ta sytuacja to efekt bardzo niskiej inflacji oraz silnego złotego, do której bardzo łatwo jest się przyzwyczaić. Przygotowanie posiłków bożonarodzeniowych jest również tańsze niż wielkanocnych. Znacznie mniej podczas tych świąt jada się mięsa, drogich słodyczy, warzyw.

Karp nawet za darmo

Karpia można mieć w tym roku nawet za darmo. Takie prezenty dają klientom, którzy robią u nich większe zakupy, niektóre firmy handlowe. W hipermarketach zapłacimy po 5-7 zł, na bazarach po 8-9 zł kg, a w sklepach rybnych po 10-11 zł za kg.

Przemiany rynkowe w Polsce doprowadziły do tego, że kurczaki można kupić w całości, ale też tylko nogi, szyje, piersi i udka. Tak samo jest w tym roku z karpiem. Okazuje się, że można kupić...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament