Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czy wiesz, co masz na dysku

24 grudnia 2001 | Moja Kariera | MA

Wyposażenie biur Kontrole legalności oprogramowania

  • Złote blachy 2001 Czy wiesz, co masz na dysku

    MICHAł A. ZIELIŃSKI

    Gdy policjanci sprawdzali w pewnej firmie, czy nie ma nielegalnego oprogramowania, w tym samym czasie z sąsiednich pomieszczeń pracownicy wynosili komputery. W innej po prostu wyrzucili dwa przez okno. Liczyli, że znikną? Były przypadki, gdy na dziesięciu komputerach było 17 Windowsów. Kontrola legalności oprogramowania to nic przyjemnego. Nawet gdy firma jest czysta, sprawdzający mogą w niej narobić niezłego bałaganu i nikt nie zwróci za to pieniędzy.

    Jedna z największych firm szkoleniowych w kraju Altkom Akademia zobowiązała się zapłacić 100 000 zł na rzecz Fundacji Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo "jako zadośćuczynienie błędu w interpretacji umowy licencyjnej Oracle". Oprócz tego w ugodzie zawartej 12 grudnia 2001 r. Oracle zobowiązuje się podjąć "wszelkie działania" zmierzające do umorzenia postępowania w prokuraturze wrocławskiej. - Zabrano nam 20 komputerów, ledwo powstrzymaliśmy pana z agencji ochroniarskiej, żeby nie wyciągnął wtyczek w serwerowni - oburza się prezes Altkomu, Tadeusz Alster. - Przecież w tym przypadku nie chodziło o piractwo, mieliśmy licencjonowane programy. To był dziki najazd.

    - Altkom nie odpowiadał na nasze wielokrotne monity, a po drugie chcielibyśmy

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament