Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Podatnik pyta, urząd nie odpowiada

24 grudnia 2001 | Dobra firma | KJ

PODATKI W FIRMIE

Skarżyć można się tylko na bezczynność urzędu

Podatnik pyta, urząd nie odpowiada

Jesteśmy jedną z warszawskich firm, która bezskutecznie oczekuje prawie rok na odpowiedź Ministerstwa Finansów w sprawie stawki 0 proc. VAT. Na kilkakrotne nasze wystąpienia do ministra finansów (pierwszy list wysłaliśmy w styczniu 2001 r.) nie otrzymaliśmy do dziś żadnej odpowiedzi - pisze czytelnik DOBREJ FIRMY. - Jakie są prawne zobowiązania wyższych urzędów administracji państwowej wobec osób, które zwracają się do nich z konkretnym pytaniem? Czy istnieje prawem dyktowany obowiązek udzielania przez urząd odpowiedzi na zgłoszony problem? W jaki sposób możemy wnieść ewentualnie skargę na ministra finansów do NSA? - pyta czytelnik.

Z PISMA MINISTERSTWA FINANSÓW Z 30 WRZEśNIA 1999 R.

(NR SP 1/G-861-237-2450/99):

"Przepisy ustawy - Ordynacja podatkowa nie przewidują możliwości kontroli w trybie instancyjnym informacji udzielonej przez właściwy organ podatkowy I instancji. (...) Żądanie podatnika o udzielenie informacji w powołanym trybie nie wszczyna postępowania podatkowego i w tym zakresie nie obowiązuje zasada dwuinstancyjności postępowania. W wypadku istnienia w sprawie okoliczności faktycznych, które nie zostały wyczerpująco przedstawione w pierwotnym wystąpieniu, podatnik może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament