Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zapowiedź restrukturyzacji i zamrożenia płac

24 grudnia 2001 | Ekonomia | RB

KGHM Polska Miedź SA Autoprezentacja nowego zarządu

Zapowiedź restrukturyzacji i zamrożenia płac

Skład zarządu spółki

RAFAŁ BUBNICKI

Wprowadzenie działań restrukturyzacyjnych, które powinny przynieść obniżkę kosztów produkcji miedzi do 1500 dolarów za tonę na koniec 2002 roku oraz zamrożenie płac do jesieni przyszłego roku zapowiedział w sobotę na pierwszej konferencji prasowej prof. Stanisław Speczik, prezes nowego zarządu KGHM Polska Miedź SA. Nowy zarząd najwięcej uwagi poświęci produkcji miedzi i srebra, które są podstawą egzystencji lubińskiej spółki.

Nowy prezes KGHM bardzo ogólnie scharakteryzował planowane zmiany restrukturyzacyjne. Jego zdaniem, oszczędności powinna przynieść m.in. dokładna eksploatacja złóż i optymalizacja zarządzania. Stanisław Siewierski, I wiceprezes odpowiedzialny za produkcję górniczo-hutniczą, uważa, że plany obniżki kosztów zostaną szybko opracowane. W tym roku spółka osiągnie niewielki zysk, a w przyszłym roku po restrukturyzacji powinna osiągnąć ok. 100 mln zł zysku.

Zmiany kadrowe

Prezes Speczik zapewnił, że w spółce nie będzie zwolnień grupowych (KGHM zatrudnia obecnie ok. 18,5 tysiąca pracowników). Zapowiedział natomiast zmiany personalne zarówno w biurze zarządu KGHM zatrudniającym 280 osób i w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament