Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lepiej korzystać z uproszczeń

24 grudnia 2001 | Dobra firma | OG

EKSPORT/IMPORT

 • Opłaca się tym, którzy dużo handlują
 • Czekają oferty Opłaca się tym, którzy dużo handlują

  Lepiej korzystać z uproszczeń

  Importerom i eksporterom, którzy sporadycznie zgłaszają towary do odprawy celnej, nie opłaca się wykorzystywać procedur uproszczonych. Powinni natomiast z nich korzystać ci, którzy dużo eksportują lub importują i wiele czasu tracą w kolejkach do urzędów celnych.

  W pierwszych miesiącach 2002 r. ma wejść w życie rozporządzenie ministra finansów dotyczące uproszczeń celnych. Zmiany, jakie wprowadzi, postulowane były przez urzędy celne, a także samych przedsiębiorców.

  Z tego, co udało się nam dowiedzieć w Ministerstwie Finansów, wynika, że rozporządzenie w niewielkim stopniu zmieni obowiązujące przepisy. Wprowadzone zmiany mają jednak ułatwić przedsiębiorcom stosowanie procedur uproszczonych. Ponieważ rozpatrywanie wniosku o pozwolenie na stosowanie uproszczonych procedur celnych trwa około miesiąca, to - jak wynika z projektu rozporządzenia - miałoby się ono odnosić do wniosków składanych przed jego wejściem w życie.

  Czym jest procedura uproszczona? Generalnie polega ona na uproszczeniu zgłoszenia celnego. Dotyczy dopuszczenia towaru do obrotu, ale obejmuje też tranzyt, przejście przez skład celny, uszlachetnianie czynne i bierne, przetwarzanie

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament