Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe obowiązki zamawiających

24 grudnia 2001 | Dobra firma | ZJ

"RZECZPOSPOLITA", SŁUCHAM...

W ubiegłym tygodniu na pytania czytelników odpowiadała Eliza Niewiadomska SPECJALISTA W URZĘDZIE ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH

Nowe obowiązki zamawiających

Mam duże wątpliwości dotyczące obliczania wartości szacunkowej zamówienia. Czy mogłabym prosić o wyjaśnienia w tej kwestii? Najlepiej na przykładzie dotyczącym materiałów biurowych.

O|Przepisy dotyczące wartości szacunkowej zamówienia bardzo się zmieniają, zarówno ze względu na już obowiązujące przepisy ustawy z 22 czerwca 2001 r. o zmianie ustawy o zamówieniach publicznych, jak i te, które wejdą w życie 1 stycznia 2002 r. Obowiązuje już wprowadzona w art. 2 pkt 12 ustawy definicja kategorii dostaw i usług. Do Urzędu wpływa bardzo wiele pytań, co to w ogóle jest ta kategoria i z czego się bierze. Oferenci i zamawiający nie wiedzą również, jak będą w przyszłym roku ustalać wartość zamówienia, stosując przepisy o kategoriach dostaw i usług, o których mowa w art. 3a, który wchodzi w życie 1 stycznia 2002 r. Czyli jak będą wyglądały obowiązki zamawiającego przy ustalaniu wartości szacunkowej zamówienia.

A ma to podstawowe znaczenie dla ustalania procedury udzielenia zamówienia, jak będzie wyglądała procedura uzyskiwania zgody prezesa w stosunku do zamówień,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament