Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wpadli do domu na karpia

24 grudnia 2001 | Publicystyka, Opinie | DP

VIP-y spędzą święta w gronie rodzinnym - Kwaśniewski zaśpiewa kolędę, Miłosz odbierze mnóstwo telefonów, Engel posłucha "Mazowsza"

Wpadli do domu na karpia

Znani ludzie starają się spędzić święta w gronie rodzinnym, w jak najbardziej normalny sposób. Tłumaczą, że dla VIP-ów normalność bywa luksusem.

Wigilię w domu - właściwie w swojej warszawskiej rezydencji - spędza ksiądz prymas Józef Glemp. Kardynałowi w spożywaniu wigilijnej wieczerzy mają towarzyszyć najbliżsi współpracownicy z sekretariatu Episkopatu Polski - przede wszystkim duchowni (biskupi pomocniczy, księża, siostry i bracia). Po wspólnej modlitwie, podzieleniu się opłatkiem, kolacji i kolędowaniu ksiądz prymas uda się do stołecznej parafii św. Krzysztofa na Bielanach, gdzie odprawi pasterkę. Pierwszego dnia świąt kardynał Glemp odprawi mszę świętą w Katedrze.

Czesław Miłosz spędzi święta z rodziną w domu w Krakowie. W Wigilię będą tradycyjne potrawy, wśród nich ulubiony śledź marynowany. Będą kolędy, prezenty i mnóstwo telefonów. Jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament