Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Palety, Internet, akcyza

24 grudnia 2001 | Prawo | AG

VAT przez telefon Comiesięczny redakcyjny dyżur

Palety, Internet, akcyza

Oto kolejna relacja z dyżuru telefonicznego poświęconego VAT oraz akcyzie, który odbył się w naszej redakcji 29 listopada. Na pytania czytelników odpowiadał TOMASZ GRUNWALD, doradca podatkowy w spółce KPMG.

Spółka otrzymała fakturę za palety (kupione u dostawcy towarów, ale używane) z 22-proc. VAT. Jaką stawkę powinna zastosować, sprzedając je swojemu kontrahentowi?

TOMASZ GRUNWALD: Sprzedaż nowych palet przez producenta lub importera podlega 22-proc. stawce VAT. Inni zbywcy tego towaru korzystają ze zwolnienia. Jeżeli więc spółka kupiła palety od podmiotu, który nie był ich producentem ani importerem, a dodatkowo były one używane, to musi je sprzedać ze zwolnieniem. Faktura dokumentująca ich zakup ze stawką 22 proc. jest nieprawidłowa i nie daje prawa do odliczenia VAT naliczonego związanego z zakupem palet. Spółka może...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2503

Spis treści

Regiony Polski - Świętokrzyskie

Zamów abonament