ISO 9000 nie wystarczy
ISO 9000 nie wystarczy
Podstawą dopuszczenia surowców i produktów do obrotu handlowego jest przestrzeganie przez producenta warunków opisanych w normach gwarantujących bezpieczeństwo i odpowiednią jakość towarów. Na rynkach konkurencyjnych, w warunkach przewagi podaży nad popytem, spełnienie wymagań jakościowych jest niezbędne, ale może okazać się niewystarczające do skutecznego konkurowania.
- Ten kto wprowadza w swoim przedsiębiorstwie zarządzanie zgodnie z wymaganiami ISO, może liczyć na sukces - uważa dyrektor Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) Karol Hauptmann. Wyjaśnia on, że ISO z serii 9000 jest narzędziem, którym ma się posługiwać kierownictwo przedsiębiorstwa w zarządzaniu firmą.
- Należy jednak pamiętać o tym, że ISO to podstawa i trudno sobie wyobrazić, by w nowoczesnej gospodarce jakieś przedsiębiorstwo postępowało niezgodnie z tymi wymogami. Firmy uznane w skali europejskiej, światowej, a nawet wybitne przedsiębiorstwa z Polski stosują rozwiązania organizacyjne, które są bardziej zaawansowane niż normy ISO 9000 - twierdzi Hauptmann.
Warto tu wspomnieć o rozwiązaniach TQM (Total Quality Menagement), które mają...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta