Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drakula żyje

01 kwietnia 1995 | Nauka i Technika | KF

Drakula żyje

Pierwszy Światowy Kongres nt. Drakuli odbędzie się w maju, w Bukareszcie. Wezmą w nim udział profesorowie uniwersyteccy, pisarze i naukowcy.

Na poszukiwania mapinguari, amazońskiego yeti, wyruszyła ekspedycja brazylijskich uczonych. Uważają, że właśnie o tej porze bestia schodzi z Andów do dżungli. Tajemnicze drzewa -- "wampiry" deszczowego lasu równikowego, wyspy Madagaskar i ponurych obszarów torfowisk zabijają codziennie zwierzęta i ludzi. Podobno już tej wiosny potwór z Loch Ness zaatakował rybaków. Dzieje 50-letnich łowów na zwodniczą Nessie nie mają końca.

Potwory nie są bajką. Wilkołaki, półludzie ipółbestie, a może prehistoryczne gady żyją w niedostępnych i niezgłębionych miejscach na Ziemi. I tak naprawdę trudno byłoby znaleźć zoologa, który stwierdziłby dogmatycznie, że świat zwierząt nie kryje już przed nami żadnych tajemnic. A przecież natura ma taką fantazję.

Z głębi zielonego piekła

brazylijscy traperzy i poszukiwacze...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 444

Spis treści
Zamów abonament