Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komplementy i prezenty

01 kwietnia 1995 | Plus Minus | ES

Komplementy i prezenty

Z Jerzym Illgiem, redaktorem naczelnym wydawnictwa Znak, rozmawia Elżbieta Sawicka

Na Znak spadł ostatnio deszcz nagród. ..

Mamy dobrą passę. Zostaliśmy uznani wydawnictwem roku 1994 przez "Gazetę Wyborczą", a na początku marca Wielką Nagrodę Fundacji Kultury przyznano Ryszardowi Przybylskiemu, wprawdzie za całokształt dorobku, ale ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego dzieła -- "Pustelnicy i demony", wydanego w naszej serii Mity, Obrazy, Symbole. To już czwarta nagroda dla tej książki. Wcześniej została uznana przez "Przekrój" eseistyczą książką roku, była Warszawską Premierą Literacką Miesiąca, dostała również nagrodę Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Znak nagrodziła też "Literatura na Świecie" za nową inicjatywę wydawniczą, jaką jest seria Bilioteki Filozofii Religii. Natomiast Cezary Wodziński otrzymał nagrodę za tłumaczenie Szestowa. Pamiętam zawsze o debiutantach i młodych poetach, bo w końcu za parę lat to oni będą tu najważniejsi, dlatego bardzo mnie cieszy prestiżowa Nagroda Fundacji im. Kościelskich dla Marka Wojdyły za tom "Kraina lenistwa".

Zewsząd płyną gratulacje i komplementy. To duża satysfakcja, właściwie jedyna, jaką może mieć dzisiaj wydawca. Ale równocześnie to wszystko nieco mnie niepokoi, bo po pierwsze mam świadomość, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 444

Spis treści
Zamów abonament