Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Waluty: nieskuteczna obrona dolara

01 kwietnia 1995 | Ekonomia | KB

Waluty: nieskuteczna obrona dolara

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom ekspertów ekonomicznych Bundesbank podjął wczwartek decyzję o obniżeniu dwóch podstawowych stóp procentowych niemieckiego rynku pieniężnego. Stopa dyskontowa obniżona została z 4, 5 do 4, 0 proc. , a krótkoterminowa stopa repo z 4, 85 do 4, 5 proc. W ślad za Bundesbankiem podstawowe stopy procentowe obniżyła Szwajcaria, Austria, Belgia i Holandia, awczoraj rano -- stopę krótkoterminową -- także Japonia. Obniżki te nie zahamowały jednak spadku kursu dolara, który tylko przejściowo wzmocnił swoje notowania wobec marki i jena.

Tuż po podjęciu decyzji przez Bundesbank kurs dolara na międzynarodowych rynkach walutowych wzrósł z 1, 3760 do 1, 4225 marki niemieckiej oraz z 88, 20 do 90, 25 japońskiego jena. Jeszcze jednak w czwartek notowania "zielonego" spadły poniżej 1, 41 DEM i 89 JPY. Wczoraj przed południem było jeszcze gorzej dla dolara. Rozczarowani zbyt...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 444

Spis treści
Zamów abonament