Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Akcje: wolna amerykanka

01 kwietnia 1995 | Ekonomia | ZK

Akcje: wolna amerykanka

Słabnący dolar i ciągle nerwowa sytuacja na rynku walutowym tylko inwestorom amerykańskim nie przeszkodziła w sięgnięciu po nowe rekordy notowań. Do czwartku włącznie wskaźnik Dow Jonesa chyżo wspinał się ku kolejnej barierze psychologicznej wyznaczanej co 100 pkt. Wyraźnie zbliżył się do 4200 pkt. Nawet straty w piątek gdy po korekcie Produktu Krajowego Brutto i braku interwencji ze strony FED wskaźnik DJIA stracił w pewnym momencie nawet 60 pkt. nie zmieniły oceny ekspertów, że w tym roku DJIA osiągnie poziom co najmniej 4500 pkt.

Zdecydowanie gorzej było w Europie i w Japonii. Na Starym Kontynencie ożywczy wpływ Wall Street okazał się zbyt słaby, aby uwolnić inwestorówodobaw związanych ze słabnącym dolarem i perturbacjami na rynku walutowym. Ograniczony wpływ na ceny akcji miała nawet kluczowa decyzja niemieckiego Bundesbanku oobniżeniu stóp procentowychdyskonta irepo. Nieoczekiwany ruch Buby tylko przez jeden dzień był w stanie windować notowania na giełdach.

W Japonii ciążenie końca roku finansowego i wyprzedaż akcji w celu zwiększenia zysków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 444

Spis treści
Zamów abonament