Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Powrót podstarzałego herosa

05 lipca 2007 | Kultura | BH
źródło: Nieznane

Bruce Willis po prawie 20 latach znów gra twardego policjanta Johna McClane'a. Minęła cała epoka – dla aktora, dla kina, dla świata

"Gdyby nie Willis, byłoby kiepsko" – napisał w recenzji ze "Szklanej pułapki 4.0" jeden z najważniejszych amerykańskich krytyków filmowych Kenneth Turan w "Los Angeles Times".

Aktor miał 32 lata, kiedy w 1988 roku pierwszy raz wystąpił w "Szklanej pułapce". Scenarzyści nie kryją, że McClane jest 20 lat starszy, że przybyło mu centymetrów w pasie, a jego mała córeczka jest już studentką.

Ale przecież ten podstarzały heros, zbawiając Amerykę przed zagładą, znów dokonuje cudów. Uchodzi bez szwanku z eksplozji, wypada z pędzących pociągów, wisi w samochodzie w szybie windy, zderza się z helikopterami i uchyla przed pociskami wystrzeliwanymi z myśliwca. A od swoich młodszych kolegów różni się tym, że nie robi tego wirtualnie w komputerze, tylko dokonuje kaskaderskich wyczynów osobiście.

–...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament