Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak odzyskać pieniądze wydane na kasę fiskalną

05 lipca 2007 | Dobra firma | Konrad Piłat

WARUNKI SKORZYSTANIA Z ULGI Jak odzyskać pieniądze wydane na kasę fiskalną Urządzenia rejestrujące warto zainstalować na czas. Dzięki temu firma uzyska zwrot połowy poniesionych wydatków. Niedotrzymanie terminu wiąże się natomiast z odpowiedzialnością karną skarbową oraz utratą części odliczenia VAT z faktur zakupu

Firmy instalujące kasy w odpowiednim czasie i według wszelkich wymagań dostaną z powrotem połowę poniesionych wydatków. Ulga ta przysługuje tylko na zakup kas zgłoszonych przed rozpoczęciem ich stosowania. Dlatego lepiej od razu zgłosić ich więcej, niż stopniowo zwiększać liczbę kas. Z tego samego powodu lepiej od razu kupić kasę droższą, wyposażoną w dodatkowe funkcje, które mogą być w przyszłości przydatne. Późniejsza wymiana sprzętu nie będzie już bowiem dofinansowana.

Ulga przysługuje firmom, które rozpoczynają ewidencjonowanie w obowiązujących terminach. Mogą one odliczyć od VAT należnego połowę ceny netto każdej kasy zgłoszonej na dzień rozpoczęcia (powstania obowiązku) ewidencjonowania. Odliczenie jednej kasy nie może jednak przekroczyć 2500 zł. Dotyczy to również zakupu kas zintegrowanych w jednej obudowie z taksometrem.

Warto podkreślić, że ta ulga nie przeszkadza zaliczyć całej wartości kasy do kosztów uzyskania przychodów - czy to bezpośrednio czy też w postaci odpisów amortyzacyjnych. W praktyce więc jej zakup kosztuje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament