Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wątpliwości wokół wykupu mieszkań spółdzielczych

05 lipca 2007 | Dodatek Rzeczpospolitej | RZ

CZYTELNICY PYTAJĄ, "RZ" ODPOWIADA Wątpliwości wokół wykupu mieszkań spółdzielczych ¦ Wykupiłem mieszkanie lokatorskie w 1998 r. Teraz jestem posiadaczem mieszkania własnościowego. Czy mam szansę uzyskać zwolnienie z wpłat na fundusz?

Nie. Z takiej możliwości mogą skorzystać osoby, które przekształciły spółdzielcze lokatorskie prawo we własnościowe po 23 kwietnia 2001 r.

¦ Mam mieszkanie własnościowe, a podobno nowelizacja likwiduje własnościowe prawo do lokalu. Czy zostanie ono automatycznie przekształcone w pełną własność?

Nie. Czytelnik nadal będzie zajmował mieszkanie własnościowe. Tak jak obecnie, jeżeli zechce, będzie mógł mieszkanie sprzedać lub przekazać dzieciom. Sam zadecyduje też, czy zechce je przekształcić w odrębną własność. Żadne przepisy nie będą go do tego zmuszały. Jeśli będzie chciał to zrobić, powinien (jak dziś) złożyć wniosek w spółdzielni. Ta...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament