Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Można tanio wykupić mieszkania lokatorskie

05 lipca 2007 | Dodatek Rzeczpospolitej | Renata Krupa-Dąbrowska Michał Kosiarski
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRZEKSZTAŁCENIE W PEŁNĄ WŁASNOŚĆ > Łatwiejszy dostęp do informacji o pracach spółdzielni > Nadal będą istnieć mieszkania własnościowe > Nie będzie zebrań przedstawicieli > Każda nieruchomość będzie miała odrębny fundusz remontowy Można tanio wykupić mieszkania lokatorskie Od 31 lipca spółdzielcy będą mogli taniej niż obecnie przekształcić lokatorskie oraz własnościowe mieszkania spółdzielcze w pełną własność. Na zmianach skorzystają także najemcy dawnych lokali zakładowych, użytkowych, pracowni artystycznych oraz posiadacze garaży

Osoba, która zamierza stać się właścicielem lokalu (lokatorskiego, własnościowego, użytkowego), pracowni artystycznej, garażu, tak jak obecnie składa wniosek do spółdzielni.

Pracownicy spółdzielni sprawdzają, czy dana osoba spełnia wymagania zawarte w przepisach, a także w uchwale spółdzielczej. Chodzi o uchwałę określającą przedmiot odrębnej własności wszystkich lokali, jakie znajdują się w budynku (budynkach). Może ona dotyczyć zarówno jednego, jak i wielu budynków. Spółdzielnia może też podjąć jedną dla wszystkich swoich bloków.

Z uchwały wynika, kto i jakie lokale może nabyć na własność oraz czy i jakie pomieszczenia przynależne (piwnica, komórka) będą do nich należeć. Mówi ona także, jakie udziały w nieruchomości wspólnej będą związane z poszczególnymi lokalami oraz czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament