Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Racja stanu czy prawo?

05 lipca 2007 | Prawo | Lech Gardocki
źródło: Nieznane

ROZWAŻANIA Lech Gardocki Racja stanu czy prawo? Ostatnio głośna była sprawa odzyskania przez obywatelkę niemiecką A. T. nieruchomości na Mazurach. Definitywne rozstrzygnięcie w tej sprawie zawierał wyrok SN z 13.12.2005 r. Wyrok ten spotkał się z atakami polityków.

Jeden z nich (Janusz Dobrosz) pozwolił sobie na szokujące zarzuty pod adresem SN. W wywiadzie prasowym twierdził, że "decyzja Sądu Najwyższego jest niepojęta i całkowicie sprzeczna z polskim interesem narodowym", i wywodził: "A co robi polski Sąd Najwyższy?

Wydaje wyrok na szkodę Polski i Polaków. Ten wyrok jest niebezpiecznym precedensem". Domagał się też postawienia sędziów pod pręgierzem ("już teraz należałoby w mediach pokazywać wizerunki sędziów, którzy wydali niekorzystny dla Polski wyrok w sprawie pani T."). Na wizji poseł Dobrosz pokrzykiwał, że "sądy zachowują się skrajnie niepatriotycznie... naród powinien poznać nazwiska sędziów, którzy tak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament