Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Samorząd spłaci długi biznesmena

05 lipca 2007 | Kraj | Marcin Czekański

KRUS Licytacja atrakcyjnej działki Samorząd spłaci długi biznesmena Rolnicza ubezpieczalnia jest bliska odzyskania 30 mln złotych wyprowadzonych przez związanego z PSL Andrzeja Kasprowiaka. Długi spłaci mazowiecki samorząd

Sprawa 30-milionowej pożyczki z pieniędzy zgromadzonych na emerytury dla rolników to jedna z największych afer w rolniczych ubezpieczeniach. Wybuchła na początku marca bieżącego roku.

W tekście "Miliony KRUS wyprowadził biznesmen powiązany z PSL" opisaliśmy, jak dwa lata temu szef KRUS i polityk PSL Jan Kopczyk pożyczył 30 mln zł z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Rolników (FS) spółce Euro City biznesmena Andrzeja Kasprowiaka. Kasprowiak nie oddał pieniędzy, rozprowadził je po swoich spółkach. Rolnicze składki trafiły m.in. do firmy będącej współwłasnością Kasprowiaka i wpływowego senatora PSL Lesława Podkańskiego.

Komornik wkracza do akcji

Jak dowiedziała się "Rz", Fundusz zajął więchipotekę działki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament