Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Życie w stylu art deco

05 lipca 2007 | Moje Pieniądze | Janusz Miliszkiewicz
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

PRZEWODNIK DLA KOLEKCJONERÓW Często podawane ceny mają niewiele wspólnego z rzeczywistymi transakcjami Życie w stylu art deco Antykwariusze radzą, co kupić tanio, bo jest niedocenione. Pierwszy polski przewodnik dla kolekcjonerów stylu art deco podpowiada, o czym marzyć

Z naszej miniankiety wynika, że około 70 proc. klientów antykwariatów pyta o przedmioty w stylu art deco. To świadczy o popularności stylu. Paradoksalnie wiele przedmiotów nie zostało jeszcze odkrytych przez nabywców. Stołeczna Galeria 32 specjalizuje się w handlu rzemiosłem artystycznym w stylu art deco. Adam Leja informuje, że nadal wiele przedmiotów w tym stylu jest niedocenionych przez zbieraczy, przez to niedoszacowanych. Są to np. grafika lub zastawa stołowa, zdobione ludowymi motywami. Drzeworyty Władysława Skoczylasa można kupić już za 350 zł, a np. rzadkie platerowane sztućce sygnowane przez krakowski warsztat Marcina Jarry w antykwariatach kosztują po 80 zł, a na bazarach zdecydowanie taniej.

Za bezcen

Tak samo nie zostały jeszcze w pełni odkryte przez nasz rynek litografie lub ozdobne druki, m.in. okładki...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 4239

Spis treści
Zamów abonament