Firma deleguje zatrudnionego do Norwegii
Prawo norweskie definiuje delegowanie wtedy, gdy: ¦ pracodawca kieruje pracownika do pracy w Norwegii na swój rachunek i ryzyko oraz pod swoim kierownictwem, aby realizował umowy o świadczenie usługi zawarte między tym pracodawcą i norweskim odbiorcą usług, ¦ pracodawca kieruje pracownika do zakładu pracy lub przedsiębiorstwa należącego do tej samej grupy, ¦ agencja pracy tymczasowej lub agencja pracy zatrudnia pracownika, którego deleguje do pracy w norweskiej firmie.
Zawiadom o pracyDelegowani nie muszą uzyskiwać zezwolenia na pracę lub pobyt w tym kraju. Jednak gdy delegowany pracownik przyjeżdża na ponad trzy miesiące, to powinien wystąpić o zezwolenie na dłuższy pobyt.
Zgodnie zart.176b ustawy imigracyjnej delegowany pracownik występuje o zezwolenie na pobyt jako wykonujący pracę w Norwegii. Wniosek składa w norweskim Dyrektoriacie ds. Imigracji (UDI) z długim wyprzedzeniem przed upływem trzymiesięcznego okresu pobytu. Szczegółowo informuje w nim o umowie zawartej między zagranicznym przedsiębiorcą i norweskim odbiorcą usług oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta