Sylwestrowy rozkład lotów
Nowy Rok powitamy za 53 dni. Co roku mamy ten sam problem – jak i gdzie spędzić sylwestra. Podsuwamy dziś kilka propozycji wyjazdu na zabawę do jednego z europejskich miast. Będziemy potrzebować do tego samolotu
Godzina do dwóch lotu i jesteśmy na jednym z placów europejskich miast. Fajerwerki, muzyka, zabawa do rana. A potem pierwszym samolotem z powrotem do Polski. Taki sylwester, choć nietani, będzie nas mniej kosztował niż niejedna impreza w kraju. Może warto dać się ponieść fantazji i zrealizować ten nieco szalony plan?
Sprawdziliśmy, ile musiałby zapłacić za bilet lotniczy ktoś, kto zdecydowałby się w ostatnią niedzielę (4 listopada) wylecieć na sylwestra. Założyliśmy, że chce polecieć 29 lub 30 grudnia, a wrócić najbliższym samolotem (co w większości wypadków oznacza 1 stycznia). Szukaliśmy na stronach internetowych przewoźników najtańszych biletów, do tysiąca złotych (zrobiliśmy kilka wyjątków). Ceny podajemy w dwie strony z wszystkimi opłatami lotniskowymi i paliwowymi, z wyjątkiem opłat manipulacyjnych zależnych od formy płatności (karta kredytowa, debetowa, przelew itp.). W kalkulacji nie uwzględniliśmy także dodatkowych opłat pobieranych przez tzw. linie niskokosztowe za nadanie bagażu, odprawę na lotnisku, priorytetowe wejście na pokład samolotu oraz ubezpieczeń podróży.
Pod uwagę braliśmy jedynie połączenia bezpośrednie (chodzi o krótki czas przelotu), chociaż loty z przesiadkami były czasem nawet o 300 zł tańsze. Kto bardzo chce oszczędzić pieniądze, a nie musi oszczędzać czasu, łatwo znajdzie takie połączenia.
Amsterdam...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta