Zakładowa drużyna siatkówki może dobrze promować firmę
Nazwa firmy na pierwszym miejscu w tabeli sportowych rozgrywek to dobra reklama, pozytywnie się bowiem kojarzy klientom
To jeden z powodów, z których pracodawcy finansują zakładowe drużyny. Drugi to poprawa kondycji zatrudnionych, dzięki czemu lepiej pracują.
Firma wystawiła drużynę do amatorskiego turnieju siatkówki. Rywalizujemy z przedsiębiorstwami z tej samej branży. Czy wydatki na udział w zawodach możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? – pyta czytelnik DF.
Wydaje się, że wydatek na udział w firmowych zawodach powinien być podatkowym kosztem. Pracodawca nie finansuje przecież takich rozgrywek bez konkretnego powodu. Musi mieć w tym jakiś cel. Może po prostu chcieć pokonać konkurentów i pokazać, że jego firma jest najlepsza w różnych dziedzinach. Poza tym wspólne sportowe emocje integrują pracowników, lepiej się poznają, bardziej identyfikują z firmą. Także ją promują, grając w specjalnych, firmowych strojach.
Czy jest związek z przychodem
Niestety, nie wszystkie urzędy zgadzają się na odliczenie takich wydatków. Spójrzmy na interpretację Pierwszego Urzędu Skarbowego w Poznaniu z 7 listopada 2005 r. (PD/005/39/ 2005). Pytanie dotyczyło kosztów udziału pracowników w spartakiadzie sportowej, m.in. zakupu strojów (z logo podatnika) i piłek do gry. Jak czytamy w odpowiedzi: „Stroje sportowe zakupione dla pracowników biorących udział w spartakiadzie,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta