Budynki naszpikowane elektroniką
Inteligentny budynek precyzyjnie wykonuje to, co zaprogramował właściciel. Miłośnicy ultranowoczesnych rozwiązań i gadżetów muszą jednak pamiętać, że im więcej elektroniki, tym łatwiej o awarię
Niezależnie od tego, jak nazywa się system zainstalowany w danym budynku, zazwyczaj chodzi o osiągnięcie jednego celu: zmniejszenia ilości zbędnych czynności podczas codziennego użytkowania mieszkania oraz o oszczędzanie energii i innych mediów. Ile kosztuje domowa inteligencja? To zależy nie tylko od jej poziomu, ale także od lokalizacji. W warszawskim apartamentowcu Mokotowska 59 ceny zaczynają się od 21,9 tys. zł za mkw., a w inwestycji Ludwinów w Krakowie – od 7,3 tys. zł za mkw.
Sprawdza linie papilarne
Odpowiednio zaprogramowany system dba o odpowiednią temperaturę w mieszkaniu, gdy w nim przebywamy, i oszczędza ciepło, gdy jesteśmy poza domem. W każdym pomieszczeniu temperatura może być inna niezależnie od tego, co się dzieje na zewnątrz.
Na Mokotowskiej 59 zainstalowano system zarządzania apartamentem HMS (Home Management System), który ma funkcję automatycznego zapalania i gaszenia światła w...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta