Zamiast szukać na własną rękę, można dać zlecenie agencji
Trudno obyć się w firmie bez recepcjonistki, a w supermarkecie bez kasjerów. Nie sposób zorganizować targów bez pomocy hostess. A jak poradzić sobie z bilansem, gdy nagle rozchoruje się księgowa?
Powodów, by wynająć pracownika, zamiast zatrudniać go na stałe, jest sporo. Najczęściej zdarza się to wówczas, gdy trzeba zorganizować okolicznościową imprezę albo sezonowo zwiększyć produkcję (np. lodów czy napojów latem, piwa w czasie wielkich sportowych zawodów). Pracownik tymczasowy bywa potrzebny również wtedy, gdy niespodziewanie zachoruje osoba zatrudniona na etacie, zwłaszcza w trudnych dla firmy momentach.
Poszukiwania można prowadzić na własną rękę, ale najłatwiej zlecić to zadanie wyspecjalizowanej agencji pracy tymczasowej. Wśród nich są takie, które specjalizują się w znajdowaniu pracowników do hipermarketów czy firm produkcyjnych. Inne współpracują przede wszystkim z tłumaczami albo hostessami. Jeszcze inne wyszukują chętnych tylko do pracy za granicą albo mają oferty dla branży nowych technologii. Ale najczęściej agencja pracy tymczasowej przyjmuje zlecenia od firm z różnych branż, na rozmaite stanowiska.
Duch handlowy
Małgorzata Antoszewska, odpowiadająca za rekrutację w warszawskiej agencji pracy tymczasowej Thonique zauważa, że w dzisiejszych warunkach gospodarczych pracodawcy poszukują przede wszystkim pracowników niższego i średniego szczebla: sekretarek, handlowców, osób do obsługi biurowej, a także – w sezonie letnim – ogrodników. Ale trafiają się też oferty dla...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta