Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Politycy stali się celebrytami

10 października 2009 | Kultura | Jacek Cieślak
Michał Bajor (1953) jako dziecko występował w teatrze. Oficjalnie zadebiutował na scenie  opolskiego amfiteatru w eliminacjach Festiwalu Piosenki w 1970 r. Trzy lata później wystąpił w Operze Leśnej. Karierę filmową zaczął  w „Wieczorze u Abdona” Agnieszki  Holland u boku Beaty Tyszkiewicz w 1975 r. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami. Kreację  stworzył w „Medium” Jacka Koprowicza. Zagrał Nerona w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza
autor zdjęcia: Radek Pasterski
źródło: Fotorzepa
Michał Bajor (1953) jako dziecko występował w teatrze. Oficjalnie zadebiutował na scenie opolskiego amfiteatru w eliminacjach Festiwalu Piosenki w 1970 r. Trzy lata później wystąpił w Operze Leśnej. Karierę filmową zaczął w „Wieczorze u Abdona” Agnieszki Holland u boku Beaty Tyszkiewicz w 1975 r. Współpracował z najwybitniejszymi polskimi reżyserami. Kreację stworzył w „Medium” Jacka Koprowicza. Zagrał Nerona w „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza

Rozmowa z Michałem Bajorem. Artysta mówi o nowym albumie z piosenkami Kofty i Grechuty, drugim obiegu sztuki

Rz: Wielu artystów uważa, że płyty się nie sprzedają. A pan nagrał podwójny album z piosenkami Grechuty i Kofty. Przemawia przez pana brak znajomości rynku, pycha czy naiwność?

Michał Bajor: Nie jeżdżę stale z tym samym repertuarem, bo nie lubię odcinać kuponów. Przyzwyczaiłem też swoją publiczność, że co dwa lata wydaję płytę. Dzięki temu gram dużo koncertów. Każdy kompakt to 250 występów w ciągu dwóch sezonów.

Rockowe gwiazdy też mogłyby się chwalić. Ale nie wspominają o chałturach.

Nie wiem, o czym pan mówi. Występuję w filharmonii w Chicago z wielką orkiestrą albo zapełniam polskie opery, filharmonie czy teatry. Nie śpiewam w klubikach z akompaniamentem gitary – do kaloryfera.

A mówi się, że w Polsce nie ma gdzie koncertować.

Gram też w domach kultury. Czasami jest zimno,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8444

Spis treści
Zamów abonament