Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wstydliwy problem stolicy

23 listopada 2009 | Życie Warszawy | Robert Biskupski
Izba wytrzeźwień przy ul. Kolskiej wkrótce zakończy działalność. Zastąpić ją ma Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych, czyli izba wytrzeźwień, której radni dołożą dodatkowe zadania
autor zdjęcia: Witold Chojnacki
źródło: Fotorzepa
Izba wytrzeźwień przy ul. Kolskiej wkrótce zakończy działalność. Zastąpić ją ma Stołeczny Ośrodek dla Osób Nietrzeźwych, czyli izba wytrzeźwień, której radni dołożą dodatkowe zadania

Ratusz wprowadza coraz bardziej innowacyjne programy dla osób, które chcą wyjść z nałogu. Uzależnionych jest w stolicy coraz więcej, tylko na izbie wytrzeźwień ląduje codziennie prawie setka osób.

Wkrótce miasto rozstrzygnie konkurs na stworzenie „Zintegrowanego systemu społeczno-zawodowego na rzecz osób uzależnionych w procesie zdrowienia”. Program ma ruszyć pełną parą od przyszłego roku.

Na czym będzie polegał? Przez trzy lata specjalnie wyszkoleni asystenci będą pomagać osobom wychodzącym z nałogu w ukończeniu szkoły, odbyciu specjalistycznych kursów zawodowych i podjęciu pracy.

– A nie jest łatwo znaleźć pracę osobom wychodzącym z nałogu – mówi naczelnik

Wydziału Profilaktyki Uzależnień Biura Polityki Społecznej Agnieszka Dobija-Nowak. – Brakuje im rozeznania na rynku pracy, czasem podstawowych umiejętności, jak np. obsługa komputera, czy po prostu wiary we własne siły.

Nad każdą leczącą się osobą miałby czuwać asystent, który będzie doradzał, w jaki sposób zaplanować swoją przyszłość po wytrzeźwieniu.

– Chcemy, by program się rozwijał. Dlatego mamy nadzieję, że osoby, które teraz będą korzystać z pomocy w ramach naszego systemu, za trzy lata same będą pomagać potrzebującym, wykorzystując przy tym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8480

Spis treści
Zamów abonament