Orlando lepsze od Bostonu

23 listopada 2009 | Sport | MC

W meczu faworytów Konferencji Wschodniej koszykarze Orlando Magic wygrali w Bostonie 83:78 z Celtics.

Gospodarzom nie udał się rewanż za ostatni półfinał play-off na Wschodzie, w którym ulegli Magic 3-4. Najwięcej punktów dla Orlando zdobył Vince Carter – 26, dla Bostonu Paul Pierce – 21.

Marcin Gortat dał solidną zmianę Dwightowi Howardowi. Grając 11 minut i 16 sekund, zdobył cztery punkty (2/2 z gry), miał trzy zbiórki w ataku i jeden blok. W pierwszym niedzielnym meczu w NBA Orlando pokonało na wyjeździe Toronto Raptors 104:96. Polak grał 15 minut i 48 sekund, uzyskał cztery punkty (2/2 z gry, 0/2 z wolnych), trzy zbiórki w obronie i przechwyt.

Po tym spotkaniu Magic (11 zwycięstw – 3 porażki) zrównali się z prowadzącymi w Konferencji Wschodniej Atlanta Hawks. Trzecie miejsce zajmują Milwaukee Bucks (8-3), a czwarte Celtics, którzy w niedzielę wygrali na wyjeździe z New York Knicks po dogrywce 107:105, rozstrzygniętej przez Kevina Garnetta w ostatniej sekundzie.

Na Zachodzie prowadzili Phoenix Suns i Dallas Mavericks (po 10-3).