Leszek Karwowski  poprowadził Polonię 2011  do zwycięstwa w Koszalinie
autor zdjęcia: Seweryn Sołtys
źródło: Fotorzepa
Leszek Karwowski poprowadził Polonię 2011 do zwycięstwa w Koszalinie

Młoda drużyna Polonii 2011 wygrała pierwszy mecz w ekstraklasie

Po burzy musi kiedyś wyjść słońce. Debiutujący na najwyższym szczeblu rozgrywek i jako jedyny grający w ekstraklasie wyłącznie w krajowym składzie zespół Polonii 2011 Warszawa wygrał w Koszalinie z AZS 101:91, przerywając serię ośmiu porażek.

Tym razem podopieczni trenera Mladena Starcevicia nie dopuścili do powtórki scenariusza z poprzednich spotkań i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa w ostatnich minutach. W Koszalinie przeważali praktycznie przez cały czas, a jednak w czwartej kwarcie gospodarze doprowadzili do remisu. Sprawy w swoje ręce wziął wówczas 34-letni kapitan Polonii Leszek Karwowski. Przy stanie 86:86 wykorzystał dwa rzuty wolne. Chwilę później dwukrotnie trafił za trzy punkty i wynik był przesądzony.

Dla AZS, który z powodu słabych wyników zwolnił w minionym tygodniu słoweńskiego trenera Rade Mijanovicia, była to szósta przegrana z rzędu.

Nie ma już w lidze zespołu bez zwycięstwa, ale jest drużyna, która nie poniosła jeszcze...