Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nie zwalniaj pracownika na Facebooku

07 kwietnia 2010 | Dobra firma | Marta Gadomska

Takie rozstanie jest skuteczne, ale wadliwe, bo nie może być opatrzone podpisem elektronicznym. Ten bowiem wolno zastosować tylko wtedy, gdy dokument jest odrębnym załącznikiem

W mediach było ostatnio głośno o pracodawcy, który zwolnił z pracy za pomocą Facebooka. Co prawda było to w Anglii, ale warto się zastanowić, jakie miałoby konsekwencje w polskich realiach prawnych. Czy wypowiedzenie złożone za pośrednictwem popularnych portali społecznościowych Goldenline czy Facebook jest skuteczne?

Oświadczenie woli można złożyć w każdej formie (także elektronicznej) i przez każde zachowanie, które w dostateczny sposób ujawnia wolę danej osoby. Tyle wynika z kodeksu cywilnego.

A co mówi kodeks pracy? Rozwiązywania umów o pracę za pośrednictwem Internetu nie reguluje, ale zastrzega, że wypowiedzenie bądź rozwiązanie pracowniczego kontraktu musi mieć formę pisemną (art. 30 § 3 k.p.).

Nie tylko na piśmie

Przy redukcjach wirtualnych jest ona zachowana...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8592

Spis treści
Zamów abonament