Dostęp do informacji Aktualnego składu rady szukaj w BIP
Podstawową formą udostępniania informacji publicznej jest jej publikacja w Biuletynie Informacji Publicznej, który ma charakter urzędowego publikatora teleinformatycznego
Biuletyn ma w założeniu ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (DzU nr 112, poz. 1198 ze zm.) stanowić podstawowe kompendium wiedzy o organach władzy państwowej i samorządowej, jak również o podejmowanych przez nie działaniach.
Ustawodawca traktuje go jako podstawowy, bezwnioskowy tryb, w którym każdy zainteresowany podmiot może się zapoznać z zamieszczonymi tam dokumentami i informacjami. Co ważne, informacje zawarte w BIP udostępnia się odwiedzającym przez całą dobę, bez przerwy.
Przepisy rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (DzU nr 10, poz. 68) stanowią, że w przypadku awarii strony głównej biuletynu brak dostępu nie powinien być dłuższy niż 8 godzin, a spowodowana awarią przerwa w dostępie do strony podmiotowej BIP nie powinna być dłuższa niż 24 godziny (por. § 21 ust. 1 i 2).
Standardowa zawartość
Minimalny standard merytoryczny BIP określa art. 8 ust. 3 zd. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej. Zgodnie z tym przepisem wszystkie organy władzy publicznej, a także inne podmioty wykonujące zadania publiczne obowiązane są do udostępniania na stronach BIP informacji o:
- zamierzonych działaniach organów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta