Radcowie chcą być jak adwokaci
„Nie” dla doradców prawnych w sądach, „tak” dla radców w procesach karnych – chce powiedzieć najwyższa władza korporacji radcowskiej
To będzie już drugi zjazd radców w tym roku, a dziewiąty w historii samorządu. Lutowy, nadzwyczajny, poświęcony był połączeniu z adwokatami. Ten będzie zwyczajny – kończy się bowiem kadencja władz korporacji. Odbędzie się od 4 do 6 listopada w Warszawie. Uwieńczą go wybory prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych. Jedynym kandydatem jest obecny prezes Maciej Bobrowicz.
– Zdecydowaliśmy, że mottem zjazdu będzie „Doskonalić zawód, umacniać samorząd”. W tym haśle zawierają się najważniejsze zadania, przed którymi stanie nie tylko nowa Krajowa Rada, ale i rady izb okręgowych. Chcielibyśmy wprowadzić zawód radcy w nową jakość, na miarę XXI wieku – mówi Robert Kamionowski, członek komisji zjazdowej.
Jakie są dziś problemy korporacji radcowskiej? Nad czym będzie obradował zjazd? Tematy podsuwa sytuacja oraz projekt uchwały programowej. Wygląda na to, że jeszcze do niedawna gorąca sprawa połączenia z adwokaturą została przekazana do archiwum niezrealizowanych pomysłów.
ponad 27 tys. osób było na koniec sierpnia wpisanych na listy radców prawnych
Teraźniejszość i przyszłość
Na wokandzie stanie zatem ważna kwestia odrębnego zawodu, która najsilniej powinna zająć delegatów. Nie ma co jednak spodziewać się takich ostrych sporów jak ten, który wybuchł na poprzednim zjeździe przy okazji...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta