Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do zmiany posady nie jest potrzebna zgoda

03 listopada 2010 | Prawo i praktyka | Magdalena Kasprzak

Urzędnik państwowy może zostać czasowo przeniesiony nawet na niższe stanowisko, niż dotychczas zajmował. I to bez względu na to czy aprobuje taką decyzję

- Jestem urzędnikiem państwowym, a pracodawca chce mnie przydzielić na stanowisko pomocnicze, mimo że nie jest równorzędne. Czy może tak uczynić? – pyta czytelnik.

Urzędnika państwowego można przenieść do innej pracy lub na inne (nawet niższe) stanowisko, pod warunkiem że jest to uzasadnione potrzebami urzędu lub jego reorganizacją. Dopuszczalne jest również dyscyplinarne zdegradowanie urzędnika.

Potrzeby to dobry powód

Gdy wymagają tego potrzeby urzędu, urzędnikowi państwowemu (w tym mianowanemu) można zlecić, na okres do trzech miesięcy w roku kalendarzowym, wykonywanie innej pracy niż określona w akcie mianowania lub w umowie o pracę. Pozwala na to art. 10 ust. 1 i 1b ustawy z 16 września 1982 r. o pracownikach...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8768

Spis treści
Zamów abonament