Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polacy polubili chaos

17 stycznia 2011 | Sport | Michał Kołodziejczyk
Artur Siódmiak po trzeciej dwuminutowej karze musiał zejść z boiska. Za nim po lewej Diego Simonet – 21-letni Argentyńczyk, najlepszy na parkiecie
źródło: AFP
Artur Siódmiak po trzeciej dwuminutowej karze musiał zejść z boiska. Za nim po lewej Diego Simonet – 21-letni Argentyńczyk, najlepszy na parkiecie

Radość ze zwycięstwa przyszła z trudem. Dzisiaj o 18.15 mecz z Chile

Po pokonaniu Słowacji w pierwszym, trzymającym w napięciu do ostatnich sekund meczu, następny miał być spacerkiem. O tym, jak trzeba grać, Polacy na razie pięknie jednak tylko mówią. W spotkaniu z Argentyną nie było szacunku dla przeciwnika ani koncentracji – pewność siebie i nonszalancja mogły doprowadzić do porażki. Zespół Bogdana Wenty z jedną z najsłabszych drużyn mistrzostw świata wygrał różnicą zaledwie jednego gola. Trener był wściekły.

– Bardzo fajne słowa usłyszeliśmy od Argentyńczyków po meczu. Że jesteśmy potęgą. Tylko pytam: gdzie jest ta potęga? – złościł się Wenta.

Mamy przepraszać?

Do tej pory najwięcej zastrzeżeń miał do gry swojej drużyny w obronie. Gdy po dziesięciu minutach Polacy prowadzili 4:0 można było nawet pomyśleć, że praca na treningach przyniosła efekt, gdyby nie to, że Sławomir Szmal miał już pełne ręce roboty i 80-procentową skuteczność w obronie rzutów przeciwników.

Polacy gubili piłkę w rozegraniu, nie potrafili poradzić sobie z indywidualnym kryciem i pressingiem kilkanaście metrów od bramki Argentyńczyków.

– Jeżeli mam grać tak jak dzisiaj i zdobyć...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8828

Spis treści
Zamów abonament