Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nikt nie chce pamiątki po carze batiuszce

24 stycznia 2011 | Życie Warszawy | Natalia Bet Robert Biskupski
W czasach PRL  w schronie przeciwatomowym znajdującym się na terenie Twierdzy Zegrze ulokowano stanowisko dowodzenia państwem  na wypadek III wojny światowej
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
W czasach PRL w schronie przeciwatomowym znajdującym się na terenie Twierdzy Zegrze ulokowano stanowisko dowodzenia państwem na wypadek III wojny światowej

W Twierdzy Zegrze miały powstać wielki skarbiec i Centralny Ośrodek Komputerowy. NBP wycofał się jednak z pomysłu i próbuje sprzedać ziemię. Problem w tym, że nie ma komu.

Narodowy Bank Polski ma za sobą już dwie nieudane próby sprzedaży Fortu Zegrze – XIX-wiecznej twierdzy znajdującej się 30 km od Warszawy.

Do trzech razy sztuka?

Na 28-hektarowej działce stoją m.in. wojskowe koszary z czasów carskich oraz przeciwatomowy schron. Za kadencji Leszka Balcerowicza NBP planował tu urządzić gigantyczny skarbiec i zapasowy ośrodek komputerowy.

W 2007 r. ogłoszono więc...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8834

Spis treści
Zamów abonament