Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dla wszystkich te same warunki

10 czerwca 2011 | Prawo i praktyka | Jan Kalicki

Formalności | Uzyskanie świadczenia przedemerytalnego uzależnione jest zawsze od pobierania przynajmniej przez sześć miesięcy zasiłku dla bezrobotnych. W tym czasie nie można też odmówić przyjęcia propozycji zatrudnienia od powiatowego urzędu pracy

Osoby ubiegające się o przyznanie świadczenia przedemerytalnego muszą się zarejestrować w powiatowym urzędzie pracy i uzyskać status osoby bezrobotnej, a następnie pobierać przez co najmniej sześć miesięcy zasiłek dla bezrobotnych.

Do tego okresu wlicza się również okresy podjętego w czasie pobierania zasiłku zatrudnienia na podstawie stosunku pracy (w tym w ramach prac interwencyjnych lub robót publicznych) bądź innej pracy zarobkowej (np. w ramach umowyzlecenia, umowy o dzieło).

ZUS wlicza takie okresy nie tylko wtedy, gdy podjęcie zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej miało miejsce na podstawie skierowania powiatowego urzędu pracy, ale także wówczas, gdy nastąpiło ono z własnej inicjatywy osoby bezrobotnej.

ZUS zalicza do sześciomiesięcznego okresu pobierania zasiłku dla bezrobotnych także niektóre okresy, w których nie przysługiwało prawo do tego zasiłku. Chodzi tu o tzw. okresy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8950

Spis treści
Zamów abonament