Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Para buch i poszli do sądu

16 lipca 2011 | Życie Warszawy

Minister infrastruktury odmówił wszczęcia postępowania w sprawie gruntu pod Muzeum Kolejnictwa. Placówka należąca do marszałka powinna się więc wynieść z działki PKP. Sprawa trafiła do sądu

Naszym zdaniem, PKP robią wszystko, by zniszczyć własne dziedzictwo – uważa Stanisław Wileński, rzecznik Muzeum Kolejnictwa.

Tak dyrekcja muzeum ocenia wieloletnie działania PKP. Spółka chce wyrzucić placówkę, by odzyskać atrakcyjny teren w centrum stolicy na działalność komercyjną.

Muzeum bez siedziby

Spór o  ponadsześciohektarową działkę pomiędzy Al. Jerozolimskimi, Towarową i Kolejową trwa od lat. W 1995 r. wojewoda uwłaszczył na tej działce PKP. Wtedy Muzeum Kolejnictwa działało w strukturach przewoźnika. Później zostało z nich wyłączone. W 1999 r. przeszło pod skrzydła Urzędu Marszałkowskiego, z samymi tylko eksponatami. – Przekazano nam muzeum bez siedziby – przypomina Marta Milewska, rzeczniczka marszałka.

Przez ostatnie lata muzeum użytkowało bezpłatnie teren przy Dworcu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8980

Spis treści
Zamów abonament