Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prawa ręka Murdocha złożyła rezygnację

16 lipca 2011 | Ekonomia | Magdalena Lemańska

Szefowa spółki News International (brytyjska spółka News Corp. – jednego z największych na świecie rozrywkowo-mediowych koncernów, należącego do Ruperta Murdocha) Rebeka Brooks złożyła w piątek oczekiwane przez opinię publiczną wymówienie. Murdoch je przyjął.

 

Do News International należała bulwarówka „News of the World" (Brooks była w poprzednich latach także jej szefową), którą Murdoch zamknął w ubiegłą niedzielę po tym, jak na jaw wyszło, że jego dziennikarze wynajmowali hakerów, by włamywali się do komórek celebrytów, polityków i – co zbulwersowało Wielką Brytanię najbardziej – zwykłych obywateli. Przeczesywane były m.in. komórki rodzin ofiar morderstw, zamachów terrorystycznych w Londynie w 2005 roku i żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie i w Iraku.

Brooks w poprzednich latach kierowała też należącym do News International „The Sun", który o inwigilowanie prywatnego życia oskarżył w ostatnich dniach były brytyjski premier Gordon Brown.

Współkierujący koncernem News Corp. James Murdoch, syn Ruperta, pozostał natomiast we władzach GlaxoSmithKline i domu aukcyjnego Sotheby's.

Brak okładki

Wydanie: 8980

Spis treści
Zamów abonament