Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

TVN 24 – dziesięć lat minęło

08 sierpnia 2011 | Kraj | Kamila Baranowska Jarosław Stróżyk
Nadawanie relacji na żywo z miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego, stało się znakiem rozpoznawczym TVN 24. Na zdjęciu studio w 2006 r.
autor zdjęcia: Seweryn Sołtys
źródło: Fotorzepa
Nadawanie relacji na żywo z miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego, stało się znakiem rozpoznawczym TVN 24. Na zdjęciu studio w 2006 r.
Anita Werner poprowadziła pierwszy serwis informacyjny TVN 24
autor zdjęcia: Kuba Kamiński
źródło: Fotorzepa
Anita Werner poprowadziła pierwszy serwis informacyjny TVN 24

Pierwsza w Polsce telewizja informacyjna świętuje jutro jubileusz. Co zmieniła w polityce i dziennikarstwie?

„Dzień dobry, serwis informacyjny TVN 24" – dziesięć lat temu, 9 sierpnia, tymi słowami dziennikarki Anity Werner rozpoczął swoją działalność pierwszy informacyjny kanał w Polsce.

– 9 sierpnia 2001 r. byłam zielona jak trawa na wiosnę. Byłam kompletnym żółtodziobem – 23-letnią dziewczynką, która miała długie włosy, znacznie wyższy głos i straszną jasnobrązową marynarkę – wspominała Anita Werner w niedawnym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej".

Początkowo nikt nie dawał nowemu projektowi szans, dziś wielu polityków sukcesy mierzy tym, ile razy udało im się być „na pasku w TVN". Debata polityczna przeniosła się do studia TVN 24, a życie polityczne ogromnie przyspieszyło. Każdą wypowiedź polityka kilkanaście minut później na antenie komentuje inny polityk bądź ekspert. A nawet mało ważne wydarzenie TVN 24 potrafi rozdmuchać do rozmiarów newsa dnia.

Jak w filmie „Dzień świstaka"

Na pomysł uruchomienia kanału informacyjnego wpadł w 2000 r. Mariusz Walter, współtwórca TVN. Rok później kanał wystartował. Trudno było o lepszy moment – telewizja publiczna pod wodzą Roberta Kwiatkowskiego i SLD traciła na wiarygodności.

– Myśmy od początku mocno wierzyli, że to się uda, pracowaliśmy po kilkanaście godzin dziennie z ogromną determinacją, mimo że koledzy z branży twierdzili, iż to niemożliwe – opowiada Małgorzata...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8999

Spis treści

Choroszcz

Zamów abonament