Zakazana prawda
Bóg dał człowiekowi przykazania, gdyż chce go wychować do prawdziwej wolności. Tym sposobem wolność nie może oznaczać nieustannego rozluźniania granic praw indywidualnych – pisze rzecznik abp. Stanisława Dziwisza
Ojciec Święty Benedykt XVI niejednokrotnie podkreśla, że istnieje pilna potrzeba odtworzenia na nowo „chrześcijańskiej tkanki społeczności ludzkiej", gdyż wszędzie tam, gdzie Boga lekceważy się jako najwyższe dobro, „godność człowieka wystawiona jest na niebezpieczeństwo". Chodzi o to, że społeczeństwa uznające agnostycyzm za podstawę porządku publicznego deprecjonują swoją wolność, stając się społeczeństwami zrozpaczonymi i naznaczonymi smutkiem. Odrzucenie bowiem Boga prowadzi do duchowej pustki, a człowiek pozostaje w sprzeczności z samym sobą.
Związki bez przyszłości
Dlatego Kościół zobowiązany jest do głoszenia w wymiarze publicznym swojej wizji osoby ludzkiej. Jest to o tyle ważne, iż – w ramach kampanii przedwyborczej – wmawia się ludziom rzeczy, które niewiele mają wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. Chodzi o usilną promocję związków partnerskich, które przedstawia się jako szczyt osiągnięć ludzkości. Tymczasem zrównanie praw par gejowskich z małżenstwami jest czymś nieusprawiedliwionym, gdyż są one związkami bez żadnej przyszłości.
Wydaje się – choć możne to mylne stwierdzenie – że jedynie małżeństwo jest w stanie przedłużyć istnienie gatunku ludzkiego. Dodatkowo urabianie opinii, że homoseksualiści powinni mieć prawo do adopcji dzieci, jest czymś zupełnie niezrozumiałym, gdyż dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje matki i ojca....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta