Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pogromcy marketów

19 sierpnia 2011 | Życie Warszawy | Robert Biskupski
Co cieszy się największym wziĘciem w internetowych marketach? Najchętniej w Internecie kupujemy rzeczy ciężkie i takie, które mają długi okres  przydatności do spożycia.  Największym powodzeniem cieszą się więc woda, mleko, napoje  i soki. Chętnie wybieramy też nabiał, mięso, owoce i warzywa.
źródło: Życie Warszawy
Co cieszy się największym wziĘciem w internetowych marketach? Najchętniej w Internecie kupujemy rzeczy ciężkie i takie, które mają długi okres przydatności do spożycia. Największym powodzeniem cieszą się więc woda, mleko, napoje i soki. Chętnie wybieramy też nabiał, mięso, owoce i warzywa.

Co roku warszawskie supermarkety internetowe zwiększają liczbę klientów ponaddwukrotnie. Dla kupujących najważniejsze są terminowość dostaw i łatwość zamawiania towarów.

Joanna Porębska z Żoliborza w hipermarkecie ostatni raz była ponad rok temu. Drobne zakupy robi w osiedlowym sklepie, większe – w Internecie.

– Nie tracę przez to kilku godzin na kluczenie, zderzanie się wózkami z innymi ludźmi, stanie w gigantycznych kolejkach do kasy – opowiada. –  Najważniejsze jednak, że nie muszę dźwigać tych siatek na trzecie piętro, a w moim bloku nie ma windy. Pracownicy supermarketu wnoszą mi zakupy do domu.

Klienci wolą klikać

Zadowolonych klientów, którzy porzucają hipermarkety na rzecz e-zakupów, jest coraz więcej. – Z roku na rok zwiększamy ich liczbę dwukrotnie – informuje rzeczniczka delikatesów Alma24 Justyna Zajączkowska.

Z kolei w internetowym sklepie sieci Piotr i Paweł zarejestrowanych jest już 420 tys. osób, czyli 38 proc. więcej niż w podobnym okresie w zeszłym roku.

– W 2010 r. łącznie mieliśmy ponad 90 tys. zamówień, z czego połowę w Warszawie – mówi rzecznik sieci Błażej Patryn.

– W tym miesiącu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9008

Spis treści
Zamów abonament