Co w kontrakcie o świadczenie usług wodociągowo-kanalizacyjnych
Przedsiębiorca nie może wprowadzać do umów postanowień narzucających nieuczciwe, nadmiernie wygórowane ceny za dostarczaną wodę i odprowadzane ścieki
Woda jest dobrem niezbędnym dla każdego człowieka. Używana jest w wielkich ilościach codziennie nie tylko w gospodarstwach domowych, ale i w różnych rodzajach prowadzonej działalności gospodarczej, szczególnie w przemyśle i rolnictwie.
Zarówno jej koszty, jak i koszty wyprodukowanych ścieków znacznie przyczyniają się do ogólnych kosztów nie tylko utrzymania konsumenta, ale i prowadzonego zakładu czy przedsiębiorstwa.
Zatem bez względu na to, czy jesteśmy właścicielem domku jednorodzinnego, mieszkania w wielkim bloku czy właścicielem przedsiębiorstwa, powinniśmy przyjrzeć się warunkom, na jakich dostarczana jest woda i odprowadzane są ścieki.
Zbiorowe zaopatrzenie w wodę
Kwestie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków reguluje ustawa z 7 czerwca 2001 o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
Określa ona zasady i warunki zbiorowego zaopatrzenia w wodę przeznaczoną do spożycia przez ludzi oraz zbiorowego odprowadzania ścieków, w tym zasady działalności przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych, zasady tworzenia warunków do zapewnienia ciągłości dostaw i odpowiedniej jakości wody, niezawodnego odprowadzania i oczyszczania ścieków, wymagania dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, a także zasady ochrony interesów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta