Wychowani w Matriksie
Muszą zostać wypracowane metody i praktyka dyskusji z najbardziej nawet idiotycznymi, ale mogącymi zdobyć poklask części opinii tezami – uważa publicysta „Rz”
Zabranie śledztwa w sprawie katastrofy gibraltarskiej prowadzącej je pani prokurator postawiło według mediów pod znakiem zapytania kolejną planowaną w związku z tym ekshumację. Zwolennicy tezy o światowym spisku gibraltarskim krzyczą: „Zdrada!". Ich przeciwnicy wyrażają satysfakcję.
Osobiście uważam wizje mordowania śpiącego Sikorskiego i jego ekipy przez Rosjan/Niemców/Rosjan wraz z Niemcami/Anglików oraz późniejszego przenoszenia trupów na pokład liberatora i porywania żywej córki generała do Moskwy za, łagodnie mówiąc, niemające oparcia w rzeczywistości. Mimo to sądzę, że jeśli zmiana personalna w prokuraturze IPN zaowocuje odejściem od planowanej ekshumacji, będzie to decyzja zdecydowanie niesłuszna.
„Niegodne polemiki..."
Są ludzie i twierdzenia, z którymi się nie polemizuje – taki dogmat panuje i w Polsce, i całym zachodnim świecie.
Dogmat ten zapewne powstał w związku z negowaniem Holokaustu. I na tym polu święci największe tryumfy. Daleko nie szukając: niezwykle liczne są, zwłaszcza w sieci, tezy i argumenty (często przyjmujące pozornie bardzo wiarygodną formę!) tych, którzy twierdzą, że komór gazowych jako instrumentu ludobójstwa nie było i być nie mogło. Znacznie trudniej jest – jeśli ktoś nie jest profesjonalnym historykiem – znaleźć odpowiedź na takie twierdzenia.
Rozumiem...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta