Konieczne inwestycje w infrastrukturę
Środki na budowę dróg i autostrad nie muszą się kurczyć w dobie kryzysu. Należy zadbać o finansowanie z budżetu unijnego i krajowego oraz odważniej korzystać z projektów partnerstwa publiczno-prywatnego
Odbudowa i rozbudowa polskiej energetyki to epokowy i wielki projekt. Jest to też szansa dla tych wszystkich, którzy już biorą albo wezmą udział w jego realizacji. Będzie to trampolina dla wielu firm. Trzeba tylko umiejętnie ją wykorzystać. Środki na budowę dróg i autostrad nie muszą się kurczyć w dobie kryzysu. Należy zadbać o finansowanie z budżetu unijnego i krajowego oraz odważniej korzystać z projektów partnerstwa publiczno-prywatnego.
W ubiegłym roku ONZ po raz pierwszy zaliczyła Polskę do grona państw rozwiniętych. Natomiast we wrześniu tego roku FTSE – spółka należąca do Financial Times i London Stock Exchange zajmująca się obliczaniem międzynarodowych indeksów –, zdecydowała o wpisaniu Polski na listę obserwacyjną z możliwością awansu kraju do grona rynków rozwiniętych. Te fakty pokazują, że skutecznie gonimy światową czołówkę. Żeby jednak dołączyć do elity, modernizacja infrastruktury kraju powinna iść pełną parą.
W nowoczesnej Europie będziemy wysoko rozwiniętym krajem m.in. wtedy, gdy nasza sieć autostrad, dróg szybkiego ruchu i kolei połączy się z siecią europejską i stanie się jej częścią. Natomiast polska gospodarka stanie się nowoczesna, gdy jej nowoczesny i efektywny system energetyczny włączy się w system...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta